Jak zwiększyć swoje kwalifikacje?

Jak zwiększyć swoje kwalifikacje?

Jak zwiększyć swoje kwalifikacje, jeśli chcemy podjąć pracę w opiece?

Nauka języka niezbędna dla osób, które chcą podjąć pracę w opiece

Większość rodzin szuka opiekunki, która zna język niemiecki przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Rodziny chcą, aby opiekunka bez problemu porozumiewała się z podopiecznym, oraz nie miała problemów na przykład podczas wizyty u lekarza. Osoby, które decydują się na prace w opiece i dobrze znają język zazwyczaj otrzymują też większe wynagrodzenie. Nauka języka nie wymaga żadnego wkładu finansowego – wystarczy dostęp do internetu i chęć do nauki.  Na naszym Facebookowym profilu codziennie udostępniamy słówka dnia, a w każdy czwartek pojawia się tematyczna lekcja języka niemieckiego. Niedługo na naszej stronie pojawi się też poradnik „Jak samodzielnie nauczyć się języka niemieckiego?” 😊.

Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej

Taki kurs przyda się każdej osobie, nie tylko tej, która decyduje się na pracę w opiece. Na zajęciach nauczysz się jak pomóc podopiecznemu w kryzysowych sytuacjach, a także dowiesz się jak zapanować nad stresem. Warto znaleźć kurs, który kończy się certyfikatem potwierdzającym zdobyte umiejętności.

Zdobywanie doświadczenia

Rodziny podopiecznych chętniej decydują się na opiekunki, które mają duże doświadczenie w opiece nad osobami starszymi oraz miały styczność z różnego rodzaju chorobami. Takie osoby są zazwyczaj odporne na stres, nie panikują w kryzysowych sytuacjach i zawsze sobie radzą. Warto zdobywać doświadczenie i po każdym zleceniu poprosić rodzinę podopiecznego o wypisanie referencji. Oczywiście w Hilfemed oferujemy także zlecenia, które nie wymagają doświadczenia, jednak zdobyte wcześniej kompetencje zdecydowanie ułatwiają znalezienie pracy. Co więcej, doświadczone osoby zazwyczaj otrzymują większe wynagrodzenie.

Wykształcenie w kierunku opiekuna medycznego

Ten kierunek znajdziemy zazwyczaj w szkołach policealnych, edukacja trwa około 1,5 roku i często jest bezpłatna. Zajęcia na tym kierunku przede wszystkim przygotowują uczniów do opieki nad osobami niesamodzielnymi i starszymi. W harmonogramie zajęć często można znaleźć podstawy języka migowego, kurs rehabilitacji, wykłady z psychologii i kurs pierwszej pomocy.

Prawo jazdy

Niektóre zlecenia wymagają aktywnego prawa jazdy. Możliwość kierowania samochodem jest szczególnie przydatna, kiedy sklep znajduje się w dalekiej odległości od domu podopiecznego, a także w przypadku potrzeby zawiezienia seniora na wizytę do lekarza. Prawo jazdy jest dużym atutem podczas szukania zlecenia i posiadanie go może ułatwić znalezienie pracy.

Skontaktuj się z nami i sprawdź więcej ciekawych wpisów dostępnych na naszym blogu! 🙂

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *