Dlaczego lepiej wyjechać z firmą, a nie na własną rękę?

Dlaczego lepiej wyjechać z firmą, a nie na własną rękę?

Chociaż firmy i agencje pracy oferują wiele ciekawych zleceń, to są osoby, które nadal zastanawiają się nad wyjazdem do pracy za granicę jak opiekun osób starszych „na czarno”. Od legalnego zatrudnienia odrzuca ich zazwyczaj trochę niższe wynagrodzenie oraz obowiązek przejrzenia i podpisania dokumentów. Niestety, wyjazd na własną rękę, często pod przykrywką większych pieniędzy i luźnego podejścia kryje sporo niebezpieczeństw, takich jak nie otrzymaniem wynagrodzenia za swoją pracę.

Dlaczego lepiej jest wyjechać na zlecenie jako opiekun osób starszych do Niemiec z Hilfemed,

a nie na własną rękę? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej.

 
Odprowadzamy składki do ZUS-u
Zapewniamy ubezpieczenie
Sprawdzone zlecenia
Stałe wsparcie koordynatorek
Organizacja transportu
Zaufanie i rzetelność
Korzyści z pracy z Hilfemed
   

Odprowadzamy składki do ZUS-u

 

Praca z Hilfemed jest w pełni legalna, więc możesz liczyć na odprowadzanie składek od wynagrodzenia. Odprowadzamy składki rentowe, emerytalne i zdrowotne, na Fundusz Pracy, na Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, a na życzenie pracownika również składkę chorobową. Pracując nielegalnie nikt nie płaci podatków od Twojego wynagrodzenia, więc nie odprowadza też składek.

   

Zapewniamy ubezpieczenie

 

Nasza firma zapewnia każdej opiekunce kartę EKUZ (Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego), która umożliwia korzystanie z bezpłatnych usług medycznych (tych samych, które mieszkańcy danego kraju mają zapewnione w ramach podstawowego ubezpieczenia) w krajach należących do Unii Europejskiej. Polskie ubezpieczenie często nie jest uznawane za granicą, więc osoby, które nie zadbały o wykupienie ubezpieczenia i zdecydowały się na podjęcie pracy „na czarno”, muszą liczyć się z poniesieniem wysokich kosztów w razie potrzeby skorzystania z pomocy medycznej.

 Sprawdzone zlecenia

Kiedy wyjeżdżasz na własną rękę, istnieje dużo większa szansa, że przyszłe miejsce pracy jest niezgodne z opisem. Sam fakt, że rodzina podopiecznego postanowiła zatrudnić kogoś obcego bez umowy, powinien skłonić do myślenia. Zazwyczaj rodziny korzystają najpierw z usług firm zatrudniających opiekunki, więc jeśli zrezygnowali z tej możliwości, to może to oznaczać, że jest to na tyle ciężkie zlecenie, że żadna firma nie znalazła chętnego pracownika, lub w domu podopiecznego panują bardzo złe warunki mieszkalne. Podczas wyjazdu z Hilfemed, w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów, nasze koordynatorki reagują natychmiast. Poniżej przedstawiamy 3 sytuacje, z którymi może zmierzyć się opiekunka podczas zlecenia:

    • Podopieczny lub jego rodzina przekazuje za mało pieniędzy na jedzenie – sytuacja, w której opiekunka dostaje zbyt mało pieniędzy podczas wyjścia na zakupy. Podopieczny nie chce się zgodzić na zwiększenie kwoty, a opiekunka nie jest w stanie wyżywić dwóch osób w ramach przekazanego budżetu. W takiej sytuacji opiekunka może zadzwonić do naszej koordynatorki, która skontaktuje się z niemieckim partnerem i wyjaśni tę sytuację. Jeśli, jednak opiekunka wyjeżdża do pracy na własną rękę, zostaje z problemem sama i tylko od dobrej woli rodziny podopiecznego zależy sposób rozwiązania takiej sytuacji.
 
    • Do opieki jest tez małżonek – zdarza się, że wbrew temu, co było mówione wcześniej, na zleceniu do opieki są dwie osoby, a nie jedna. Wtedy nasze koordynatorki, w zależności od wyboru opiekunki, wnioskuje o wyższe wynagrodzenie lub szuka innego zlecenia. Co istotne, jeśli w takiej sytuacji wyjeżdżasz ze zlecenia szybciej, otrzymujesz za te dni wynagrodzenie. W przypadku pracy „na czarno”, nikt nie zagwarantuje Ci wypłacenia wynagrodzenia, a dochodzenie swoich praw, może być bardzo trudne.
 
  • Warunki mieszkalne są bardzo złe – w takiej sytuacji koordynatorka od razu szuka opiekunce innego zlecenia i organizuje transport. Natomiast, w przypadku wyjazdu na własna rękę do obcego kraju, jesteś zmuszona, sama zorganizować sobie transport i/lub nowe miejsce pracy.
 

Stałe wsparcie koordynatorek

Korzystając z usług firmy Hilfemed masz ciągły kontakt z zaufanymi koordynatorkami, które regularnie sprawdzają co u Ciebie i rozwiązują ewentualne problemy.

 Organizacja transportu

To my rezerwujemy i opłacamy transport, który odbiera opiekunki z domu i dowozi bezpośrednio pod dom podopiecznego. Wyjeżdżając na własną rękę musisz samodzielnie szukać przejazdów, a czasami nawet zorganizować sobie w obcym kraju dojazd do domu podopiecznego z dworca lub lotniska, które często znajdują się daleko od centrum miasta. Na lotniskach zazwyczaj kursują tylko specjalne autobusy i nie da się z nich odjechać standardową komunikacją miejską.

Zaufanie i  rzetelność

Wyjazd do zupełnie obcych ludzi bez możliwości sprawdzenia ich wiarygodności może prowadzić do nadużyć z ich strony. Tak naprawdę wyjeżdżając na czarno nie masz pewności, że trafisz do dobrych ludzi, nie masz też pewności, że znane Ci dane osobowe są poprawne. Zdarza się także, ze po wykonanej pracy opiekunki zatrudnione „na czarno” nie otrzymują wynagrodzenia. Wyjeżdżając na zlecenie z Hilfemed możesz sprawdzić Nas w Krajowym Rejestrze Sądowym , lub nawet osobiście przyjechać do siedziby. Przez lata funkcjonowania, udało się Nam zbudować zaufanie wśród opiekunek, które współpracują z Hilfemed regularnie.  Doceniają, że nasze koordynatorki dbają o ich komfort i bezpieczeństwo, i nigdy nie ignorują próby kontaktu. Opinie o naszej firmie możesz przeczytać na Facebook lub GoWork.

Korzyści pracy z Hilfemed

Tak jak widzisz, wyjazd do pracy z naszą agencją daje Ci szereg korzyści.  Gwarantujemy Ci legalne zatrudnienie w sprawdzonym miejscu, stały kontakt z koordynatorką podczas całego zlecenia oraz zapewniamy transport. Aby maksymalnie ułatwić Ci rozpoczęcie z nami współpracy, zadbaliśmy aby nasze umowy były przejrzyste i zrozumiałe. Jeszcze przed wyjazdem, dokładnie poznasz warunki zleceniem.  Dwa egzemplarze dokumentów otrzymasz przesyłką kurierską pod swoje drzwi, z możliwością, że następnego dnia kurier odbierze je od Ciebie podpisane i dostarczy do nas.

Nie trać czasu, zgłoś się do Nas już dziś,

formularz kontaktowy znajdziesz tutaj. Zajrzyj również na nasz Facebookowy profil lub do zakładki Oferty pracy, gdzie codziennie udostępniamy nowe ofert pracy dla opiekunek w Niemczech!

Więcej ciekawych artykułów dotyczących pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech znajdziecie na naszym blogu lub na Instagramie.

Related Posts