Co zrobić ze swoim pupilem, kiedy zdecyduję się na wyjazd do pracy jako opiekunka?

Co zrobić ze swoim pupilem, kiedy zdecyduję się na wyjazd do pracy jako opiekunka?
Rozważając wyjazd do pracy za granicę jako opiekunka osób starszych w Twojej głowie może pojawić się sporo pytań. Czy na pewno warto?  Co powinienem spakować?  Ale również, co zrobić w tym czasie z pupilem?  Jeśli zastanawiasz się, jak zapewnić opiekę swojemu czworonożnemu przyjacielowi, w trakcie Twojego wyjazdu do pracy, to zapraszamy do dalszej lektury artykułu, w którym przedstawiamy dostępne rozwiązania.

Najbliższa rodzina

Na początek warto rozważyć pozostawienie psa lub kota z Twoją najbliższą rodziną, w domu, w którym na co dzień mieszkacie. Jest to zdecydowanie najlepsze i najprostsze rozwiązanie, ponieważ minimalizuje stres zwierzęcia związany z rozłąką.  Pupil pozostając w środowisku które zna, będzie czuł się komfortowo, a Ty będziesz mieć pewność, że jest pod dobrą opieką.

Pomoc bliskich

Przyjaciele lub dobrzy sąsiedzi  mogą okazać się ogromnie pomocni, w sytuacji gdy nie masz co zrobić z pupilem, a chcesz wyjechać do pracy za granicę. Jeśli twoi bliscy mają czas, siły i chęci, warto poprosić ich o wparcie. Mogą przyjąć czworonoga pod swój dach lub odwiedzać go w Twoim mieszkaniu. Zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie zapewni zwierzęciu komfort i poczucie bezpieczeństwa. Warto, aby taka osoba spędziła wcześniej trochę czasu z psem lub kotem, zapoznała się z nim i zyskała jego zaufanie. Pozostawiając czworonoga pod opieką przyjaciół opowiedz im o jego przyzwyczajeniach oraz z jakimi sytuacjami mogą mieć do czynienia, np. jak pies zachowuje się na spacerach, czy jak reaguje na inne zwierzęta. Powinno to ułatwić pobyt pupila u nowych opiekunów.

Hotel dla zwierząt

Jeśli nie chcesz lub nie możesz pozostawić pupila pod opieką rodziny lub znajomych, możesz rozważyć opcje hotelu, gdzie o potrzeby czworonogów zadbają wykwalifikowani opiekunowie. W takim miejscu, dla zwierząt organizowane są zabawy, spacery oraz elementy ćwiczeń, takie jak np. tory przeszkód. Dzięki absorbującym rozrywkom i stałej opiece behawiorysty, minimalizowany jest stres pupila związany z rozłąką. Warto pamiętać, że ceny hoteli dla zwierząt są dość wysokie i rozpoczynają się od około 40 zł za dobę.  Wyjazd do pracy z Hilfemed trwa minimum miesiąc, więc hotel może okazać się dość kosztownym, lecz wartym rozważenia, rozwiązaniem.

Wspólny wyjazd do pracy za granicę

Jeśli nie chcesz rozstawać się ze swoim zwierzęciem, warto porozmawiać o tym z naszym rekruterem. Mimo, że na większość zleceń nie ma możliwości zabrania czworonoga, to sporadycznie zdarzają się takie, na które wyjazd z pupilem będzie akceptowalny przez podopiecznego i jego rodzinę. Warto wtedy pamiętać, że aby pies lub kot mógł być przewieziony poza granice naszego kraju, konieczne jest by był zaczipowany. Musisz również posiadać jego paszport oraz zaświadczenie o aktualnym szczepieniu przeciwko wściekliźnie.
 
Jak widać posiadanie czworonożnego przyjaciela nie uniemożliwia  Ci wyjazdu do Niemiec jako opiekunka osób starszych, jednak warto odpowiednio wcześniej zaplanować, kto pod Twoją nieobecność zaopiekuje się zwierzęciem. Mamy nadzieje, że któreś z przedstawionych rozwiązań ułatwi Ci podjęcie decyzji. Jeśli poszukujesz pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech, skontaktuj się z Nami już dziś.

W zakładce Oferty pracy i na naszym Facebookowy profil codziennie dodajemy nowe oferty pracy.
Więcej ciekawych artykułów dotyczących pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech oraz jak się do niej przygotować, znajdziecie na naszym blogu.
Related Posts