fbpx

OPIEKUNKA ZWIEDZA – Bonn

OPIEKUNKA ZWIEDZA – Bonn

Praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech z HilfeMed daje szerokie spektrum korzyści.

Po pierwsze – możliwość realizowania się zawodowego, nawet dla osób, które z różnych przyczyn do tej pory nie były aktywne na rynku pracy.

Po drugie – szansę na wysokie zarobki w Euro, dające stabilizację i poprawę jakości życia.

Po trzecie – możliwość, wykorzystując swój czas wolny w trakcie zlecenie, zwiedzania Niemiec i poznawania tamtejszej kultury i historii.

Aby ułatwić Ci odnalezienie najciekawszych miejsc, które warto odwiedzić będąc w Niemczech na zleceniu, kontynuujemy nasz cykl Opiekunka zwiedza, skupiając się dziś na mieście Bonn.

Bonn – miasto Beethovena

 

Bonn położone jest w landzie Nadrenia Północna-Westfalia i oddalone od Kolonii o niecałe 40 km. W latach 1949–1990 pełniło funkcję stolicy Republiki Federalnej Niemiec, natomiast w chwili obecnej głównie znane jest jako miasto uniwersyteckie. Uniwersytet Fryderyka Wilhelma w Bonn to jedna z najlepszych uczelni w Niemczech, oferująca nie tylko wysoki poziom nauczania, ale również wartą zobaczenia, imponującą, zabytkową fasadę gmachu głównego. W budynku tym dawniej mieścił się pałac arcybiskupi.

Ważnym punktem turystycznym Bonn jest urokliwy plac Katedralny – Münsterplatz – przy którym mieści się ozdobny gmach poczty głównej oraz miejska katedra. Centralnym punktem placu jest pomnik upamiętniający urodzonego w tym mieście, wybitnego kompozytora Ludwiga van Beethovena. Osobom chcącym zgłębić życiorys wirtuoza polecamy udanie się na krótki spacer do położonego nieopodal Beethoven–Haus – domu rodzinnego pianisty.

Jedną z wizytówek Bonn jest barokowy Zamek Poppelsdorfe – Poppelsdorfer Schloss, który został zbudowany w 1740 r. i jest dawną siedzibą elektora Clemensa Augusta. Poza samym budynkiem warty uwagi jest okalający go przepiękny park oraz prowadząca do niego aleja – Poppelsdorfer Allee.

Podsumowanie

 

Wyjeżdżając do pracy jako opiekunka osób starszych do Niemiec z Hilfemed, możesz realizować się zawodowo, podratować domowy budżet oraz tak zorganizować czas wolny swój i podopiecznego, aby lepiej poznać Niemcy i zwiedzić ciekawe miejsca nieopodal miejscowości, w której przebywasz.

Nie ważne czy masz już doświadczenie w opiece, czy dopiero planujesz rozpocząć nową ścieżkę kariery, najważniejsze abyś znała język niemiecki na poziomie co najmniej komunikatywnym, a postaramy się dopasować do Ciebie jak najlepsze zlecenie. Skontaktuj się z Nami, chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i rozwiejmy wszelkie wątpliwości.

Aktualne ofert pracy znajdziesz na naszym Facebooku i w zakładce Oferty Pracy.
Więcej ciekawych artykułów dotyczących pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech znajdziesz na naszym blogu lub na Instagramie.

Related Posts
WordPress Cookie Notice by Real Cookie Banner