OPIEKUNKA ZWIEDZA – Bajkowe zamki w Niemczech

OPIEKUNKA ZWIEDZA – Bajkowe zamki w Niemczech

Wyjazd za granicę w charakterze opiekunki osób starszych niesie ze sobą szereg korzyści. Jednocześnie możesz:

  • realizować się zawodowo,
  • bardzo dobrze zarobić – w HilfeMed, miesięczna stawka za zlecenie to minimum 1600 € – sprawdź oferty pracy,
  • poznać inną kulturę,
  • w czasie wolnym od pracy zwiedzać kraj, w którym aktualnie jesteś.

Aby ułatwić Ci odnalezienie najciekawszych miejsc w Niemczech, które po prostu warto odwiedzić będąc na zleceniu, kontynuujemy nasz cykl Opiekunka zwiedza. W dzisiejszym artykule postaramy się przenieś Cię w bajkowy klimat, który tworzą najpiękniejsze zamki w Niemczech.

Zamek  Neuschwanstein

Na początek swoje oczy kierujemy w stronę niewielkiej bawarskiej miejscowości Schwangau, leżącej u podnóża majestatycznych Alp, gdzie na jednym z malowniczych wzgórz mieści się Zamek Neuschwanstein (Schloss Neuschwanstein). Pochodzący z XIX wieku budynek, za którego powstanie odpowiadał król Ludwik II Wittelsbach, jest obecnie istną perłą niemieckiej architektury i jednocześnie jedną z największych atrakcji turystycznych tego kraju – corocznie odwiedza go 1,3 mln turystów z całego świata.

Skąd taka ogromna popularność tego miejsca?


Wszystko za sprawą pogłosek, że Neuschwanstein stał się pierwowzorem zamku Śpiącej Królewny, widocznego w czołówkach wszystkich filmów Disneya oraz obecnego w słynnych parkach rozrywki Disneyland.

Zamek Hohenzollern


Kolejnym iście bajkowym zamkiem, który znajdziemy na terenie Niemiec, jest dawna siedziba dynastii Hohenzollernów. Twierdza położna jest na malowniczym wzgórzu, nieopodal miejscowość Hechingen w Badenii – Wirtembergii.

Pierwsze wzmianki o istnieniu zamku w tym miejscu pochodzą z XI w., jednak budynek w obecnym kształcie  wzniesiono w 1819 r. Jego neogotycki charakter utożsamiamy dziś z bajkowym klimatem, a skojarzenie to jest bliskie idei jego twórców. Budowla odzwierciedla romantycznego ducha tamtejszej epoki i jest fantazją architektów na temat idealnego zamku rycerskiego.
 

Zamek Eltz

Położony w dolinie Mozel zamek Eltz jest jednym z nielicznych oryginalnie zachowanych średniowiecznych zamków. Wybudowany w XII w. pierwotnie pełnił rolę warowni i siedziby rodu von Eltz. Dzięki swemu spektakularnemu położeniu na szczycie wzgórza otoczonego lasami, przepełnionymi  czarną olszyną, oraz architektonicznemu szaleństwu wieżyczek i kominów, stanowiących o niepowtarzalnym klimacie budowli, stał się popularnym punktem turystyczny.

Pobyt w Niemczech jako opiekunka osób starszych, poza możliwością uzyskania bardzo dobrych zarobków, pozwala też na odkrycie wielu ciekawych miejsc skrytych na terenie sąsiedniego kraju. Opisane w tym artykule zamki to prawdziwe perły architektury, więc będąc w okolicy warto poświęcić swój wolny czas na odwiedzenie tych bajkowych budowli.

Jesteś zainteresowana rozpoczęciem pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech? A może szukasz nowego zlecenia? Skontaktuj się z Nami lub zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Więcej ciekawych artykułów dotyczących pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech znajdziecie na naszym blogu lub na Instagramie.

Related Posts