Firmy zatrudniające opiekunki – zalety agencji z Polski

Firmy zatrudniające opiekunki – zalety agencji z Polski
Poszukiwanie zatrudnienia często bywa bardzo czasochłonne i problematyczne, szczególnie wtedy, kiedy staramy się o pracę za granicą. W takich sytuacjach pomocne okazują się firmy zatrudniające opiekunki, które specjalizują się w wyszukaniu i dopasowaniu oferty pracy pasującej do Twoich preferencji.

Jednak jak wybrać firmę, z którą chcemy rozpocząć współpracę?  Jakie kryteria powinny być w tym wyborze pomocne? I co równie istotne, czy zdecydować się na firmę z Polski, czy może taką zarejestrowaną w Niemczech?

 

Jak wybrać firmę do współpracy? 
  1. Sprawdź czy firma działa legalnie i czy jest zarejestrowana w KRS.
  2. Sprawdź od jak dawna firma działa w branży opiekunek osób starszych w Niemczech i czy ma w tej kwestii doświadczenie.
  3. Dowiedź się czy firma odprowadza składki zdrowotne i emerytalne za Twoją pracę.
  4. Przeczytaj opinie na temat danej firmy w Internecie.
  5. Upewnij się, że oferowane przez firmę warunki zatrudnienia są zgodne z Twoimi oczekiwania.


 

Polskie sprawdzone rozwiązania  Aby, móc w pełni świadomie rozpocząć współpracy warto zdecydować się na firmę działająca w Polsce. Co za tym przemawia? Podstawową zaletą są kwestie językowe.

Dokładne zrozumienie wszystkich zapisów znajdujących się w umowie, którą zamierzasz podpisać wyjeżdżając na zlecenie, pozwali Ci ocenić na jakich warunkach będziesz współpracować oraz czego możesz się spodziewać w trakcie pracy. Jest to niezwykle istotne, aby móc ewentualnie wyegzekwować swoje prawa. Ponadto, niektóre polskie agencje zapewniają stały kontakt z polskim koordynatorem – podczas pobytu w Niemczech, jak również na innych etapach współpracy. Jest to szczególnie istotne w sytuacjach stresujących, np. spowodowanych nagłym pogorszeniem się stanu zdrowia. Nawet jeśli bardzo dobrze znasz język niemiecki, to opowiedzenie i wyjaśnienie takich kwestii będzie zapewne łatwiejsze w języku polskim.

Ponadto, warto przemyśleć kwestię podatkowe. Jeśli dotychczas pracować w Polsce, warto wybrać firmę, która będzie odprowadzała za Twoją prace składki, do polskiego systemu zdrowotno-emerytalnego. Taka ciągłość pozwoli Ci na uzyskanie wyższych świadczeń w przyszłości. Prawdą jest, że po 5 latach pracy „na niemieckich” warunkach zatrudnienia, uzyskujesz prawa do skorzystania z emerytury w Niemczech, jednak warto wiedzieć, że system podatkowy w tym kraju jest dosyć skomplikowany. Problematyczne może okazać się rozwiązywanie spraw w niemieckich urzędach, biorąc pod uwagę, że będziesz musiała posługiwać się specjalistycznym, podatkowym słownictwem.

  Podsumowując, praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech jest dobrze płatną profesją, jednak podejmując decyzje o rozpoczęciu współpracy, warto dobrze to przemyśleć i wybrać sprawdzoną, zweryfikowana firmę z Polski. Pozwoli uniknąć Ci to stresujących sytuacji, wynikających z kwestii językowych.

Jeśli jesteś zainteresowana rozpoczęciem współpracy z HilfeMed, zapraszamy do kontaktu z Nami. Aktualne oferty pracy znajdziesz tutaj i na naszym profilu na Facebook. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, a część z potencjalnie przydatnych zebraliśmy w zakładce PYTANIA I ODPOWIEDZI.
Related Posts