fbpx

OPIEKUNKA ZWIEDZA – Ludwigsburg

OPIEKUNKA ZWIEDZA – Ludwigsburg

Wiosna za pasem, a co za tym idzie coraz więcej okazji do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Warto skorzystać ze słonecznej pogodny i będąc opiekunką osób starszych, swój czas wolny w trakcie zlecenie, wykorzystać na poznanie najciekawszych miejsc w Niemczech. W końcu nie samą pracą człowiek żyje.

 

W ramach naszego cyklu Opiekunka zwiedza, zapraszamy na krótką opowieść o niewielkim, lecz wyjątkowo bogatym w zabytki, mieście położonym w południowo-zachodniej części Niemiec.

 

Opiekunka Zwiedza – Ludwigsburg 

 

Oddalona o około 12 km od Stuttgartu niewielka miejscowość Ludwigsburg, to miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia, pozwalające obcować z barkową architekturą, zatopić się w pałacowych ogrodach lub wypocząć na trawie z piknikowym koszem.

 

Kompleks pałacowy Ludwigsburg – perła baroku

 

Wycieczkę warto rozpocząć od mieszczącego się w samym centrum miasta Residenzschloss Ludwigsburg, czyli największego pałacu barokowego w Niemczech. Jego budowa rozpoczęła się w 1704 roku na zlecenie księcia Eberharda Ludwika Wirtemberskiego, który zainspirowany wizytą we Francji, postanowił zbudować rezydencję na wzór Wersalu. Pałac i jego otoczenie, nie ucierpiały w trakcie wojny, dzięki czemu możemy cieszyć oko oryginalnie zachowaną budowlą, łączącą style barokowy, rokoko i empire.

Poza podziwianiem monumentalnego budynku z zewnątrz, warto poświęcić trochę czasu na odwiedzenie muzeów, które funkcjonują w pomieszczeniach pałacu. Znajdują się tutaj wystawy poświęcone sztuce barokowej – Galeria Barokowa, historii ceramiki – Muzeum Porcelany oraz modzie od XVIII do XX wieku – Muzeum Mody.

Ponadto niezwykłą atrakcją może okazać się spacer po malowniczych ogrodach otaczających rezydencję, których układ i rozplanowanie zachowały się od 1800 roku.

Jedna z alei w parku doprowadzi nas do kolejnego przepięknego budynku należącego do kompleksu Ludwigsburg. Na północ od głównego pałacu, na niewielkim wzniesieniu znajduje się dawna rezydencja letnia i domek myśliwski – Schloss Favourite. Wybudowany w latach 1717 – 1723 i odrestaurowany w roku 1980, aktualnie jest otwarty dla zwiedzających. Oryginalnie urządzone pomieszczenia pozwalają wczuć się nam w klimat i lepiej poznać realia dworskiego życia.

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech daje wiele możliwości, a szansa odwiedzenia tak urokliwego miasteczka jak Ludwigsburg, to tylko jedna z nich. Realizuje się zawodowo i zarabiaj do 2200€ miesięcznie z HilfeMed. Aktualne ofert pracy znajdziesz tutaj lub na Facebook.

Więcej ciekawych artykułów dotyczących pracy opiekunki osób starszych w Niemczech oraz wiążących się z tym wyzwań znajdziesz na naszym blogu lub Instagramie.

Related Posts