fbpx

OPIEKUNKA ZWIEDZA – Ulm

OPIEKUNKA ZWIEDZA – Ulm
Praca jako opiekunka osób starszych daje szereg korzyści. Poza tym, że możesz realizować się zawodowo, dobrze zarabiać, to również zwiedzać Niemcy i poznawać tamtejszą kulturę.Wakacje w pełni, pogoda dopisuje więc warto wykorzystać swój czas wolny w trakcie zlecenie na podróże małe i duże. Kontynuując nasz stały cykl „Opiekunka zwiedza” chcielibyśmy zabrać Cię na wycieczkę po, jakże urokliwym, mieście Ulm.

Ulm – co zostało z czasów cesarskich?


Ulm to miasto leżące w południowych Niemczech , na granicy dwóch landów Bawarii i Badenii-Wirtembergii, oraz u zbiegu rzek Blau i Ilar na Dunaju. Jego historia sięga czasów cesarskich, a w 2024 roku, obchodzić będzie 1170. rocznicę powstania. Choć Ulm znacznie ucierpiało w trakcie alianckich bombardowań i blisko 80 % miasta zostało zniszczone, to niewątpliwie jest tutaj sporo miejsce, które watro zwiedzić i zobaczyć.

 
Katedra w Ulm-Ulmer Münster

    Miejscem, z którego słynie Ulm, i które jest obowiązkowym punktem każdej wycieczki po tym mieście, jest zabytkowa gotycka katedra pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny. Ta przepiękna świątynia może pochwalić się mianem najwyższego kościoła na świece. Głowna wieża, której budowa zakończyła się w 1890 roku, mierzy 161 metrów wysokości i jest udostępniona dla zwiedzających. Warto jednak abyś wiedziała, zanim podejmiesz się odwiedzenia tarasu widokowego na szczycie, że przed tobą wspinaczka na 768 krętych schodów,  która w dzień, ukoronowana będzie widokiem na Alpy Szwajcarskie.

           
Fischerviertel – dzielnia rybacka w Ulm

 Dzielnica rybacka Fischerviertel to część starego miasta w Ulm, położona u ujścia kanałów Blau i Große Blau do Dunaju, która nie ucierpiała w trakcie wojennych potyczek. Do dziś możemy podziwiać zamieszkiwane niegdyś przez rybaków i rzemieślników  domy w stylu muru pruskiego, które rozłożone na brzegach licznych kanałów tworzą przepiękny i niepowtarzalny klimat miejski. Warto dać się pochłonąć tej atmosferze spacerując po Fischerviertel lub odpocząć w jednej z licznych tutaj kawiarni i restauracji.
 
Gdzie urodził się Albert Einstein?
Chodź nazwisko i sylwetka słynnego fizyka znana jest wszystkim, to czy równie oczywiste jest gdzie urodził się Albert Einstein? Tak, oczywiście w Ulm, z czego miasto jest niezwykle dumne. Spacerując po ulmowskich uliczkach napotkać można fontannę oraz pomnik upamiętniające twórcę teorii względności oraz wstąpić do domu jego narodzin.

Ulm to niepozorne miasto, które skrywa w swych murach wiele miejsc wartych odwiedzenia. Tym bardziej jeśli możesz to zrobić w ramach czasu wolnego pracując jako opiekunka osób starszych w Niemczech.

Chciałabyś rozpocząć pracę jako opiekunka? A może szukasz odpowiedniego dla siebie zlecenia? Nie zwlekaj i zgłoś się do Nas już dziś poprzez formularz kontaktowych lub telefonicznie.

Więcej ciekawych artykułów dotyczących pracy jako opiekunka osób starszych, oraz inne artykuły z naszej  serii „Opiekunka zwiedza” znajdziesz na naszym blogu.  
Related Posts