FAQ

Wiemy, że tak poważna decyzja, jaką jest podjęcie pracy opiekuna/opiekunki osób starszych w Niemczech, rodzi wiele pytań. Poniżej znajdziesz odpowiedź na te, które pojawiają się najczęściej.

Szybki proces rekrutacji

Formalności ograniczamy do minimum.

Profesjonalne wsparcie

Od pierwszej chwili aż do zakończenia współpracy.

Wysokie wynagrodzenie

Im dłużej będziesz z nami, tym wyższe wynagrodzenie na Ciebie czeka.

Elastyczność

To Ty decydujesz jak, gdzie i kiedy będziesz pracować.

1. Kto może pracować jako opiekun/opiekunka osoby starszej?

Opieka nad osobami starszymi wymaga dużo empatii, cierpliwości i pozytywnego nastawienia. Jeżeli jesteś taką osobą, a także nie posiadasz poważniejszych problemów zdrowotnych, ta praca jest dla Ciebie. Nie musisz się martwić językiem, przygotowaniem przedmedycznym czy formalnościami- o to wszystko zadbamy my.

2. Nie mam doświadczenia, czy mimo tego mogę pracować jako opiekun/opiekunka?

Doświadczenie w pracy opiekunki jest ważne, ale nie niezbędne. Zespół Hilfe-med przekaże Ci całą podstawową wiedzę z zakresu języka niemieckiego, pomocy osobom starszym czy życia w Niemczech. A wraz ze wzrostem doświadczenia będą rosły Twoje zarobki.

3. Czy muszę znać dobrze język niemiecki wyjeżdżając do pracy do Niemiec?

Niewątpliwie ważną rzeczą przed wyjazdem do Niemiec jest zapoznanie się z podstawowym słownictwem w języku niemieckim. Wszystkie osoby wyjeżdżające z Hilfe – Med mają pełen dostęp do kursu językowego w celu poznania i nauczenia się podstawowych zwrotów pozwalających na porozumienie się z seniorem i jego rodziną.

4. Czy praca z HILFE-MED jest legalna?

Jesteśmy polską firmą i wszystkich naszych opiekunów zatrudniamy na polskich zasadach. Oferujemy umowę zlecenie lub umowę B2B (współpracy), jeżeli opiekunka posiada własną działalność gospodarczą.

5. Na jak długo wyjeżdża opiekunka?

Czas na jaki wyjeżdża opiekunka jest uzależniony od rodzaju zlecenia i wynosi przeważnie od 6 do 8 tygodni. Możliwe jest przedłużenie tego czasu maksymalnie do 3 miesięcy.

6. Ile mogę zarobić?

Każda oferta jest unikalna. Wynagrodzenie będzie zależało od osoby, którą będzie trzeba się zaopiekować, jej potrzeb, a także stanu zdrowia. Znaczenie ma również poziom doświadczenia, który z każdym kolejnym zleceniem będzie coraz wyższy, a także poziom języka. Średnie zarobki wahają się w przedziale 1300-1700 Euro.

7. W jakiej walucie otrzymam wynagrodzenie?

Wynagrodzenie przekazywane jest na wskazane przez opiekuna konto bankowe, w wybranej przez niego walucie, czyli w złotówkach lub w Euro.