Jak przygotować się do wyjazdu?

Zanim podejmiemy decyzje o wyjeździe do pracy do Niemiec w charakterze opiekunki osoby starszej, musimy się dobrze zastanowić i wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii.

Po pierwsze wyjazd do jakiego się przygotowujemy, to jest wyjazd na kilka tygodni. Jest to czas kiedy będziemy z dala od rodziny i naszych bliskich. Musimy się dobrze do tego przygotować. Upewnijmy się, że zniesiemy tą rozłąkę.  Zadbajmy o to, aby pozostawać w stałym kontakcie z rodziną. Dobrym rozwiązaniem są konta na portalach społecznościowych, oraz wszelkiego rodzaju komunikatory internetowe. Każda rodzina do której wyjedziemy bez problemu umożliwi nam dostęp do Internetu.  Zapewnijmy sobie możliwość wykonywania, jak i odbierania połączeń telefonicznych, oraz pisania smsów bez ograniczeń. Pozwoli nam to na komunikowanie się z bliskimi jak i na uczestniczenie w ważnych wydarzeniach rodzinnych, pomimo dużej odległości.

Wybierając odzież jaką zabierzemy ze sobą, weźmy pod uwagę długość naszego wyjazdu oraz pogodę, która potrafi być bardzo zmienna. Dobra książka, a może zestaw krzyżówek umilą nam czas wolny i będą lekarstwem na długie wieczory.  Każdej osobie wyjeżdżającej do Niemiec przyda się również Słownik Języka Niemieckiego. Przecież zawsze może się zdarzyć sytuacja w której słowo, którego akurat chcemy użyć, wyleci nam z pamięci. Oczywiście przed wyjazdem skorzystajmy z kursu językowego w HILFE-MED, który pozwoli nam opanować podstawy języka niemieckiego, abyśmy mogli bez problemu komunikować się z naszym podopiecznym i jego rodziną.

Wszystkie opiekunki wyjeżdżające do opieki nad osobą starszą, powinny otrzymać dokładne informacje o wszelkich przypadłościach, schorzeniach i chorobach swojego podopiecznego, oraz zakres obowiązków należących do opiekunki. Taka wiedza pozwala na przygotowanie się do sprawowania odpowiedniej opieki. HILFE-MED dla swoich opiekunek dysponuje odpowiednimi szkoleniami  dotyczącymi chorób wieku starczego, jak i zagadnień związanych z samą opieką seniorów. Dobrze jest mieć odpowiednią wiedzę, dzięki temu zyskamy pewność siebie i zdecydowanie odpowiednio zaopiekujemy się naszym podopiecznym.

Tags: