Praca opiekunki w Niemczech – dlaczego warto się zdecydować?

Praca opiekunki w Niemczech – dlaczego warto się zdecydować?
Dlaczego warto zdecydować się na prace za granicą?
Wyjazd do pracy za granicę, szczególnie ten pierwszy, często może wywoływać strach i niepewność. To normalne, że podróż do obcego kraju i rozłąka z rodziną może na początku przerażać, jednak warto przemyśleć wszystkie plusy i minusy takiego wyjazdu. Wiele osób decyduje się za prace za granicą i jest zadowolonych ze swoich możliwości zawodowych. Dlaczego warto zdecydować się na wyjazd do pracy za granicą z Hilfemed?
Większe zarobki
Praca opiekunki w Niemczech jest dobrze płatna – wynagrodzenie za najlżejsze zlecenia zaczynają się do 1500€, co daje nam około 6700 zł miesięcznie „na rękę”, ale za niektóre zlecenia opiekunka może otrzymać nawet 2000€ (prawie 9000zł na rękę). W Polsce bardzo ciężko jest znaleźć tak dobrze płatną pracę, szczególnie jeśli nie posiadamy sporego doświadczenia zawodowego.
Możliwość zwiedzania
Każdej z opiekunek przysługuje czas wolny, który mogą wykorzystać na zwiedzanie nowej okolicy lub wyjazd do większego miasta. Pracując za granicą mamy okazję poznać obcą kulturę i lokalną społeczność, a także zwiedzić mało znane turystom miejsca.
Nie trzeba pracować cały rok
Wiele opiekunek decyduje się na zatrudnienie za granicą, ponieważ daje im ona możliwość pracowania nie przez cały rok i robienia częstych wakacji. Opiekunki poświęcają na przykład dwa/trzy miesiące na pracę, a później odpoczywają przez kolejny miesiąc, korzystając z pieniędzy, które zarobiły w Niemczech.
Szlifowanie języka
Nic tak nie pomaga w pokonaniu bariery językowej i poprawieniu znajomości obcego języka, jak wyjazd za granicę! Na zleceniu opiekunka cały czas ma kontakt z językiem niemiecki, przez co osłuchujesz się z nim oraz poznajesz wiele nowych słówek.
Brak kosztów życia codziennego
W odróżnieniu od niektórych ofert pracy za granicą, gdzie pracownik musi opłacić sobie nocleg i wyżywienie (a czasami i transport), praca opiekunki nie wymaga ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Każda osoba decydująca się na podjęcie pracy w Hilfemed ma zapewniony osobny pokój lub osobne mieszkanie, a od podopiecznego/jego rodziny otrzymuje pieniądze na zakupy spożywcze. 
Więcej ciekawych artykułów dotyczących pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech znajdziecie na naszym blogu. Zajrzyjcie też na nasz Facebookowy profil, gdzie codziennie pojawiają się nowe oferty pracy dla opiekunek za granicą!
Related Posts
WordPress Cookie Notice by Real Cookie Banner