Praca opiekunki w Niemczech – dlaczego warto się zdecydować?

Praca opiekunki w Niemczech – dlaczego warto się zdecydować?
Dlaczego warto zdecydować się na prace za granicą?
Wyjazd do pracy za granicę, szczególnie ten pierwszy, często może wywoływać strach i niepewność. To normalne, że podróż do obcego kraju i rozłąka z rodziną może na początku przerażać, jednak warto przemyśleć wszystkie plusy i minusy takiego wyjazdu. Wiele osób decyduje się za prace za granicą i jest zadowolonych ze swoich możliwości zawodowych. Dlaczego warto zdecydować się na wyjazd do pracy za granicą z Hilfemed?
Większe zarobki
Praca opiekunki w Niemczech jest dobrze płatna – wynagrodzenie za najlżejsze zlecenia zaczynają się do 1500€, co daje nam około 6700 zł miesięcznie „na rękę”, ale za niektóre zlecenia opiekunka może otrzymać nawet 2000€ (prawie 9000zł na rękę). W Polsce bardzo ciężko jest znaleźć tak dobrze płatną pracę, szczególnie jeśli nie posiadamy sporego doświadczenia zawodowego.
Możliwość zwiedzania
Każdej z opiekunek przysługuje czas wolny, który mogą wykorzystać na zwiedzanie nowej okolicy lub wyjazd do większego miasta. Pracując za granicą mamy okazję poznać obcą kulturę i lokalną społeczność, a także zwiedzić mało znane turystom miejsca.
Nie trzeba pracować cały rok
Wiele opiekunek decyduje się na zatrudnienie za granicą, ponieważ daje im ona możliwość pracowania nie przez cały rok i robienia częstych wakacji. Opiekunki poświęcają na przykład dwa/trzy miesiące na pracę, a później odpoczywają przez kolejny miesiąc, korzystając z pieniędzy, które zarobiły w Niemczech.
Szlifowanie języka
Nic tak nie pomaga w pokonaniu bariery językowej i poprawieniu znajomości obcego języka, jak wyjazd za granicę! Na zleceniu opiekunka cały czas ma kontakt z językiem niemiecki, przez co osłuchujesz się z nim oraz poznajesz wiele nowych słówek.
Brak kosztów życia codziennego
W odróżnieniu od niektórych ofert pracy za granicą, gdzie pracownik musi opłacić sobie nocleg i wyżywienie (a czasami i transport), praca opiekunki nie wymaga ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Każda osoba decydująca się na podjęcie pracy w Hilfemed ma zapewniony osobny pokój lub osobne mieszkanie, a od podopiecznego/jego rodziny otrzymuje pieniądze na zakupy spożywcze.  
Więcej ciekawych artykułów dotyczących pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech znajdziecie na naszym blogu. Zajrzyjcie też na nasz Facebookowy profil, gdzie codziennie pojawiają się nowe oferty pracy dla opiekunek za granicą!
Related Posts