fbpx

OPIEKUNKA ZWIEDZA – Hanower i Brunszwik

OPIEKUNKA ZWIEDZA  –  Hanower i Brunszwik

Praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech pozwala realizować się zawodowo, dobrze zarobić, ale, co również istotne, daje szanse zwiedzać Niemcy i poznać tamtejsze atrakcje turystyczne. Wykorzystując swój czas wolny w trakcie zlecenia lub spędzając czas ze swoim podopiecznym (jeśli jego stan zdrowia na to pozwala) możesz odkrywać najbliższą okolicę.

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy cykl artykułów, w których przedstawimy atrakcje turystyczne Niemiec, które w łatwy i szybki sposób możesz zwiedzać pracując jako opiekunka osób starszych z Hilfemed.

HANOWER

Hanower to 11. największe miasto w Niemczech, będące stolicą kraju związkowego Dolna Saksonia. Mimo że pierwsze skojarzenie może sugerować tętniący życiem wielkomiejski ośrodek, w którym ciężko odpocząć to niech Cię to nie zmyli. Hanower to jedno z najbardziej zielonych miast w Europie, a liczne parki i zielony skwery są idealną przestrzenią do spacerów czy pikników.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje ogromny kompleks Ogrodów Królewskich – Herrenhausen garden – w skład którego wchodzą cztery ogrody tematyczne: Großer Garten, Berggarten, Georgengarten i Welfengarten. Poza niezliczoną ilością ciekawych gatunków roślin, mnóstwem pięknych rzeźb i fontann, uwagę przyciąga Pałac Herrenhausen. Ten centralny punkt parku, to dawana rezydencja królewska Domu Hanoweru, odbudowana po zniszczeniach wojennych, która od 2013 roku jest siedzibą oddziału muzeum .

Jednym z głównych punktów turystycznych Hanoveru jest Stare Miasto, na którym można podziwiać pozostałości mieszczańskich kamienic. Twojej uwadze nie powinien umknąć najstarszy kościół w Hanowerze- Kreuzkirche (kościół św. Krzyża) – którego historia sięga XIV wieku, oraz znajdujący się w niedalekiej odległości Nowy Ratusz. Ze szczytu, udostępnianej dla zwiedzających, wieży ratuszowej, rozciąga się najpełniejszy i zapierający dech w piersiach widok na całe miasto. Dodatkową atrakcją jest wjazd na górny punkt widokowy windą poruszającą się po zewnętrznej części zakrzywionego budynku.

BRUNSZWIK

Będąc w Dolnej Saksonii warto odwiedzić leżący niecałe 70 km od Hanoweru, bardzo bogaty historycznie, Brunszwik. Dzięki średniowiecznemu pochodzeniu, można podziwiać tutaj naprawdę ciekawych dzieł architektonicznych.

Spacer po Brunszwiku warto rozpocząć od serca tego miasta, czyli Burgplatz. Plac z każdej strony otaczają przepiękne zabytkowe budynki, oddające charakter średniowiecznego stylu. Będąc tutaj wróć uwagę na zamek Dankwarderode, w którym aktualnie mieści się muzeum poświęcone średniowieczu, oraz Katedrę św. Błażeja. W jej kryptach został pochowany Henryk Lew, książę z dynastii Welfów, któremu zawdzięczamy możliwość podziwiania tych przepięknych budynków.

Aby odetchnąć po pracy jako opiekunka osób starszych lub w otoczeniu zieleni spacerować ze swoim podopiecznym, warto wybrać się do jednego z licznych parków w Brunszwiku. Szczególnie polecamy parki: teatralny i muzealny, które powstały z przebudowy barokowych fortyfikacji miejskich. Rozciągają się one wokół  niewielkiego wzgórza, z którego szczytu można podziwiać przepiękne widoki lub choć na chwilę przysiąść na jego trawiastym zboczu.

PODSUMOWANIE

Wyjeżdżając do pracy jako opiekunka osób starszych do Niemiec, warto tak zaplanować swoje przerwy w pracy lub tak zorganizować czas z podopiecznym, aby móc poznać lepiej Niemcy i zwiedzić okolice miejscowości, w której przebywasz na zleceniu. Śledź naszą stronę, aby nie przegapić kolejnego artykułu z serii „ Opiekunka zwiedza”.

Jeśli jesteś zainteresowana pracą jako opiekunka osób starszych w Niemczech i znasz język niemiecki na poziomie minimum komunikatywny, skontaktuj się z Nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytana i wątpliwości oraz postaramy się dopasować do Ciebie jak najlepsze zlecenie.

Więcej ciekawych artykułów dotyczących pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech znajdziecie na naszym blogu lub na Instagramie.

Related Posts