OPIEKUNKA ZWIEDZA – Jarmarki Bożonarodzeniowe

OPIEKUNKA ZWIEDZA – Jarmarki Bożonarodzeniowe
Praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech z HilfeMed daje szereg korzyści, miedzy innymi:
  • możliwość realizacji zawodowej,
  • szansa na wysokie zarobki w Euro,
  • zwiedzanie Niemiec w trakcie czasu wolnego.

  Decydując się na pobyt na zleceniu w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku zyskujesz jeszcze więcej:
  • możliwość otrzymania premii świątecznej (dowiedź się więcej),
  • szanse na odwiedzenie tradycyjnego niemieckiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Kontynuując nasz cykl artykułów Opiekunka Zwiedza przybliżymy Ci historię Jarmarków Bożonarodzeniowych w Niemczech i opowiemy co warto zjeść będąc na jednym z nich.
 
Historia jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech

  Pierwszy Weihnachtsmarkt, czyli niemiecki jarmark świąteczny, odbył się w Monachium w 1310 roku. Dzięki ogromnej popularności, którą zyskał, tradycja ta stopniowo rozszerzyła się na cały kraj i w tej chwili w Niemczech corocznie organizowane jest ich ponad 2500. Historycznie celem jarmarków było zaopatrzenie mieszkańców miast w produkty przydatne w okresie zimowym, takie jak żywność i odzież, a z biegiem czasu asortyment wzbogacił się o ręcznie robione ozdoby świąteczne, kosze wiklinowe, słodycze oraz, kojarzone z jarmarkami do dzisiaj, pieczone kasztany, orzechy i migdały.

Aktualnie dzięki jarmarkom bożonarodzeniowym centra miast zyskują niepowtarzalny, świąteczny klimat. Przepięknie udekorowane choinki, wszechobecne świetlne iluminacje oraz otulające zapachy świątecznych specjałów zachęcają do spacerów i pozwalają poczuć klimat nadchodzących świąt.


Weihnachtsmarkt  – uczta dla oka i dla brzucha

Wizyta na jarmarku to idealna okazja, aby zaopatrzyć się we wszystko, co kojarzy się ze świętami oraz może być idealnym prezentem dla Twoich bliskich. Na pewno znajdziesz tam bombki i inne ozdoby choinkowe, często tematycznie nawiązujące do miasta lub regionu, w którym się znajdujesz.Przechadzając się pomiędzy jarmarkowymi drewnianymi stoiskami nie sposób przegapić tych, wręcz uginających się od słodkości. Świąteczne specjały, takie jak kolorowo dekorowane pierniki, owoce w czekoladzie, pieczone kasztany, orzechy lub migdały, przyciągają swym zapachem zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Dla miłośników wytrawnych smaków polecamy oczywiście popularne w Niemczech wursty – czyli kiełbaski podawane zarówno z grilla, jak i smażone. Dużym zainteresowaniem cieszą się również: zupa grochowa oraz Krustenbraten, czyli plaster pieczeni podawany w bułce.

Aby ogrzać się w trakcie zimowego spaceru, warto zatrzymać się przy stoisku serwującym gorące napoje. Wybór jest spory, ale któż nie skusi się na kubek gorącej czekolady z bitą śmietaną lub tradycyjny Glühwein, czyli grzane wino z korzennymi przyprawami, podawane często w ozdobnych kubkach.

  Niewątpliwie spacer po jarmarku bożonarodzeniowym to istna uczta, i dla oka, i dla brzucha, pozwalająca wprowadzić się w świąteczny nastrój, nawet gdy te dni spędzasz z dala od swojego rodzinnego domu. Będąc opiekunką osób starszych w Niemczech i decydując się na pozostanie na zleceniu w trakcie świąt Bożego Narodzenia masz szanse poznać tradycje naszych zachodnich sąsiadów, odwiedzić pobliski Weihnachtsmarkt oraz zyskać bonus świąteczny. Jeśli szukasz pracy, skontaktuj się z Nami lub sprawdź aktualne oferty tutaj lub na Facebook.

  Więcej ciekawych artykułów dotyczących pracy opiekunki osób starszych w Niemczech oraz wiążących się z tym wyzwań znajdziesz na naszym blogu lub Instagramie.
Related Posts