Dlaczego warto wyjechać na zlecenie w wakacje?

Dlaczego warto wyjechać na zlecenie w wakacje?
Zastanawiasz się nad podjęciem pracy w branży opiekuńczej, ale wahasz się, który moment będzie tym odpowiednim? Przeglądasz oferty zleceń od kilku miesięcy i ciężko jest Ci podjąć decyzję, kiedy wyjechać do pracy w Niemczech. To zrozumiałe, że chcesz mieć pewność, co do wyboru czasu i miejsca pracy, a także stawki. W tym artykule przytoczymy kilka plusów pracy wakacyjnej i odpowiemy na pytanie – dlaczego warto wyjechać na zlecenie w wakacje. Zostań z nami do końca i przeczytaj ten wpis, który… być może pomoże Tobie w podjęciu decyzji. Zapraszamy do krótkiej lektury. 😊

  Korzyści podjęcia zlecenia w okresie wakacyjnym znajdziesz rozpisane poniżej, a dodatkowo wszystkie informacje umieszczamy w tabelce, do której zawsze możesz zajrzeć lub stworzyć podobną ze swoimi plusami, które uważasz za warte wypunktowania.

 

Premia wakacyjna, którą zyskujesz  Wyjeżdżając na zlecenie w miesiącach od czerwca do sierpnia zyskujesz dodatkowe pieniądze w postaci premii wakacyjnej. W ten sposób zwiększasz swoje zarobki o nawet 200 euro, które doliczane jest do miesięcznej podstawy, którą możesz zarobić. Taka premia jest wypłaca jednorazowo po przepracowaniu na terenie Niemiec określonej liczby dni. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Koniecznie przeczytaj nasz regulamin przyznawania premii wakacyjnej 2023. Link znajdziesz tutaj.

 

Odkładaj na swoje marzenia  Pozostając w temacie dodatkowych pieniędzy przypominamy, że tegoroczna premia wakacyjna nosi tytuł „Premia Wakacyjna 2023 – Nie odkładaj marzeń, odkładaj na marzenia”. Nie jest to przypadkowe hasło, a ukłon w stronę wszystkich tych, którzy pragną zrealizować zarówno swoje założenia finansowe, jak i te związane z przyjemnościami, pasjami i marzeniami. Wierzymy, że dodatkowa kwota pozwoli na odłożenie pieniędzy na własne cele i na zrealizowanie ich. Tak po prostu. Wybierając zlecenie wakacyjne zyskujesz podstawową wypłatę i możliwość zadbania o swoje dodatkowe potrzeby.

 

Zarabiaj w wakacje, a okres świąteczny spędzaj z rodziną  Kolejną korzyścią, którą postanowiliśmy wyróżnić w tym zestawieniu to zdecydowanie możliwość poświęcenia czasu rodzinie w okresie zimowym. Zarabiając w okresie letnim możesz pozwolić sobie na zasłużony odpoczynek i przerwę od zleceń w przedświątecznym okresie. Całkowicie ten czas możesz wykorzystać na spotkania z przyjaciółmi, rodziną lub po prostu na zregenerowanie się.

 

Zwiedzaj w wolnej chwili okolice  Pozostając z myślą, że czas na regenerację przeznaczasz w sezonie zimowym to okres letni warto wykorzystać na dodatkowe zwiedzanie. W trakcie trwania zlecenia przysługują Ci, jako opiekunce osób starszych, przerwy. I to od Ciebie zależy, jak wykorzystasz ten czas wolny. My zachęcamy, i widzimy w tym dodatkowy atut zleceń wakacyjnych, do aktywnego spożytkowania każdej wolnej chwili. Na terenie Niemiec znajdziesz wiele urokliwych miejsc, piękną architekturę, mnóstwo parków, lasów i zieleni. Z pewnością w pobliżu miejscowości, do której wybierasz się na zlecenie znajdziesz coś wartego Twojej uwagi.

Dodatkowo zachęcamy do śledzenia naszego bloga i serii „opiekunka zwiedza”, gdzie regularnie proponujemy miejsca warte odwiedzenia i pokazujemy, w jaki sposób opiekunka może zwiedzić kraj naszych zachodnich sąsiadów. Link do artykuły o atrakcjach turystycznych w miejscowości Ludwigsburg znajdziesz tutaj.

 

Więcej zleceń – więcej możliwości  Nadal zastanawiasz się, czy warto podjąć się zlecenia w okresie wakacyjnym? Zaznaczamy, że to właśnie czas wakacji jest tym, kiedy mamy najwięcej zleceń. Co wiąże się z tym, że jako opiekunka osób starszych nie pozostaniesz bez pracy i zawsze znajdziesz pewną sztelę. Zapotrzebowanie na doświadczone i godne polecenia opiekunki wzrasta szczególnie w czasie urlopowym.

W tym terminie nasze sprawdzone zlecenia są dla nas szczególnie ważne. W okresie letnim na pewną i sprawdzoną sztelę trafiasz najczęściej, jako zmienniczka opiekunki, która aktualnie przebywa na zleceniu i potrzebuje chwili na odpoczynek i zjazd do Polski – co jest dla nas priorytetowe, by nasze opiekunki czuły się wypoczęte, zregenerowane i nie były przemęczone.ZYSKAM PREMIĘ WAKACYJNĄ
Premia wakacyjna wynosi nawet 200 euro. Z podstawą, którą otrzymam to się opłaca.
ODKŁADAM PREMIĘ NA SWOJE MARZENIA
Dodatkowe pieniądze mogę odłożyć na wydatki, które są dla mnie w tym momencie najważniejsze.
WIĘCEJ PRACUJĘ LATEM, ZIMĄ MAM CZAS DLA RODZINY
Dobrze mi się pracuje w pierwszej połowie roku i do wczesnej jesieni. Zimę i święta chcę spędzić z najbliższymi.
WOLNĄ CHWILĘ MOGĘ POŚWIĘCIĆ NA ZWIEDZANIE
Zlecenie, które wybrałam jest w miejscowości z wieloma atrakcjami turystycznymi. Będę mogła w wolnej chwili zwiedzić je wszystkie.
W TYM CZASIE SZYBKO ZNAJDĘ SPRAWDZONĄ SZTELĘ
Mogę odciążyć inną opiekunkę, przebywającą aktualnie na zleceniu, która potrzebuje odpoczynku.
  W tym artykule poznałaś odpowiedź na pytanie – dlaczego warto wyjechać na zlecenie w wakacje. Przytoczyliśmy kilka plusów podjęcia pracy w tym terminie i umieściliśmy dodatkowo wszystko w przejrzystej tabeli, do której zachęcamy zaglądać. Dobrym pomysłem na podjęcie takiej decyzji jest stworzenie listy korzyści i strat – na wzór powyższej wypunktowanej listy. To może ułatwić sprawę w zdecydowaniu się, gdzie i kiedy wyjedziesz z nami. 😊
Related Posts